בלוג


יעל צאיג – יכולות חשובות מידע

יעל צאיג מנהלת פיתוח ארגוני ואחריות תאגידית בבנק מזרחי טפחות. 18 שנים עבדה יעל בתחום הפיננסים ואז היא עשתה שינוי תחום מבלי לשנות מקום עבודה. איך עושים דבר שכזה? ואיך 'נולדים' מחדש באותו המקום? יעל היא אחותי ויחד עם זאת הופתעתי והתרגשתי מהסיפור המקצועי שלה. על הקיר במשרד יש לה תעודות לצד תמונות משפחתיות והמון פתקים חשובים.

קרא עוד  
אילנה בוכהולץ – "המורה, עכשיו הבנתי"

אילנה בוכהולץ מורה 34 שנים. מ-'רחוק' היה נראה לי כי אילנה עושה כמעט את אותו הדבר לאורך השנים אבל כשקצת 'התקרבתי' גיליתי סיפור של למידה והתאמה אין סופיים. אצלי זה עורר קנאה, הרבה שאלות והרגשה שיש לי מה ללמוד, ואילנה היא מורה נהדרת. בתמונה יומן המורה של אילנה. פעם בכניסה לקניון כששאלו אותה אם יש לה נשק, היא חשבה שיש לה את היומן שלה.

קרא עוד  
נטע שפירא – בין תוכן לצורה

נטע שפירא מנהלת מקימה של המרכז ללימודי רוח בספריה הלאומית. במשרד שלה תלויה תעודת הסיום של סבא שלה עוזיאל מאלי, מבית הספר החקלאי מקווה ישראל. סבא עוזיאל התמחה במקצועות המכניקה והפלחה והיה גם ד"ר לתנ"ך וללשון עברית. התעודה נותנת השראה ומזכירה שלמידה מתחדשת ומשתנה כל הזמן.

קרא עוד  
על סיפור מקצועי ו-"כוחות על"

עם האמונה שאין מצב שמקצוענות תלויה ומוגדרת (רק) בהקשר של מקום עבודה זה או אחר ביקשתי מנשים שונות לספר על התמודדות ואתגרים מקצועיים. מפה לשם, ביחד עם האומנית מרים אדלר זיהינו 13 כוחות על. לכל אחד יש 3-4 כחות שכאלו שמאפשרים לו 'לקום' מקצועית.

קרא עוד  
למה לי לכתוב בלוג?

אני אוהבת לעבוד ואוהבת את העבודה שלי. ככה זה היה תמיד. לעיתים אני מרגישה שאני אמורה להתנצל על כך. אבל אני לא, אז החלטתי לכתוב בלוג כדי ללמוד ולבחון מה קורה אצל אנשים רגילים שנהנים מעבודתם. מה סיפור המקצועי שלהם ואיך הם הגיעו עד הלום. בטוח אלמד מהם על עצמי. מקוה שגם אתם.

קרא עוד