מיה ויזל – האקרית חינוכית. דינמי עם זוויות רבות.

מיה ויזל היא ההאקרית החינוכית היחידה בעולם. מיה המציאה את השם המאחד מקצועית את שלל עיסוקיה. הסיפור המקצועי של מיה הוא 'תבנית נוף עשייתה' ויש בו הרבה גיוון ואמונה בכך שהעשיה היום תוביל להזדמנויות מעניינות בעתיד. על שולחן העבודה שלה יש כלי אמייל ישן עם סוקולנטים שהיא שתלה למרות שלעיתים היא חסרת סבלנות לצמיחה איטית.

קרא עוד  
שמאי אייזנמן – דברים ימשיכו להסתדר

שמאי אייזנמן בעל שני עסקים האחד בתחום התיירות והשני בנישה ייחודית של יעוץ ארגוני, 25 שנים היה שמאי איש הייטק 'רגיל' ואז עד לפני שנתיים הוא שינה כיון. לגמרי. הוא לא חושב שהוא 'התחיל הכל מהתחלה' אלא שהסיבות בגללן הוא רוצה לעבוד השתנו והוא התאים את עצמו. שמאי הוא בעלי והפוסט הזה הוא ניסיון לספר את הסיפור שלו במנותק ממני. בעבר היו לו על המדף בחדר העבודה דברים שקשורים לחברת ההייטק שעבד בהן, עכשיו יש לו דברים שהם 'שלו' - כובעים ומזכרות מטיולים שהוא מארגן.

קרא עוד  
יעל צאיג – יכולות חשובות מידע

יעל צאיג מנהלת פיתוח ארגוני ואחריות תאגידית בבנק מזרחי טפחות. 18 שנים עבדה יעל בתחום הפיננסים ואז היא עשתה שינוי תחום מבלי לשנות מקום עבודה. איך עושים דבר שכזה? ואיך 'נולדים' מחדש באותו המקום? יעל היא אחותי ויחד עם זאת הופתעתי והתרגשתי מהסיפור המקצועי שלה. על הקיר במשרד יש לה תעודות לצד תמונות משפחתיות והמון פתקים חשובים.

קרא עוד  
אילנה בוכהולץ – "המורה, עכשיו הבנתי"

אילנה בוכהולץ מורה 34 שנים. מ-'רחוק' היה נראה לי כי אילנה עושה כמעט את אותו הדבר לאורך השנים אבל כשקצת 'התקרבתי' גיליתי סיפור של למידה והתאמה אין סופיים. אצלי זה עורר קנאה, הרבה שאלות והרגשה שיש לי מה ללמוד, ואילנה היא מורה נהדרת. בתמונה יומן המורה של אילנה. פעם בכניסה לקניון כששאלו אותה אם יש לה נשק, היא חשבה שיש לה את היומן שלה.

קרא עוד  
נטע שפירא – בין תוכן לצורה

נטע שפירא מנהלת מקימה של המרכז ללימודי רוח בספריה הלאומית. במשרד שלה תלויה תעודת הסיום של סבא שלה עוזיאל מאלי, מבית הספר החקלאי מקווה ישראל. סבא עוזיאל התמחה במקצועות המכניקה והפלחה והיה גם ד"ר לתנ"ך וללשון עברית. התעודה נותנת השראה ומזכירה שלמידה מתחדשת ומשתנה כל הזמן.

קרא עוד  
על סיפור מקצועי ו-"כוחות על"

עם האמונה שאין מצב שמקצוענות תלויה ומוגדרת (רק) בהקשר של מקום עבודה זה או אחר ביקשתי מנשים שונות לספר על התמודדות ואתגרים מקצועיים. מפה לשם, ביחד עם האומנית מרים אדלר זיהינו 13 כוחות על. לכל אחד יש 3-4 כחות שכאלו שמאפשרים לו 'לקום' מקצועית.

קרא עוד  
למה לי לכתוב בלוג?

אני אוהבת לעבוד ואוהבת את העבודה שלי. ככה זה היה תמיד. לעיתים אני מרגישה שאני אמורה להתנצל על כך. אבל אני לא, אז החלטתי לכתוב בלוג כדי ללמוד ולבחון מה קורה אצל אנשים רגילים שנהנים מעבודתם. מה סיפור המקצועי שלהם ואיך הם הגיעו עד הלום. בטוח אלמד מהם על עצמי. מקוה שגם אתם.

קרא עוד