בלוג


נצחיה פלג – תומכת לחימה של מורים

נצחיה פלג עוזרת למורים לעשות את העבודה שלהם הכי טוב שאפשר. היא כותבת חומרי למידה ומפתחת מערכי שיעור, מטפלת באין סוף בעיות ואתגרים. נצחיה אומרת על עצמה שהיא 'תומכת לחימה' של מורים. בעיקר מורים למתמטיקה. בחדר העבודה שלה תלויות ציפורי אוריגמי, בהם היא רואה שילוב של גיאומטריה עם תנועה מעלה ומעוף.

קרא עוד  
תמי מרגלית – הדגשת היופי

תמי מרגלית מאפרת, מעצבת שיער ומנחת סדנאות העצמה ואיפור. תמי עובדת כדי לאפשר לנו לאהוב את עצמנו על ידי הדגשה של מי שאנחנו. בכל ערב תמי יורדת לסטודיו מנקה מברשות ומתכוננת ליום חדש.

קרא עוד  
למה לי לכתוב בלוג? #2. פוסט יום הולדת.

יום הולדת הוא זמן טוב לשאול את עצמי את השאלות הרגילות...אבל לכבוד יום ההולדת אנסה להתפנות, לחכות ולבחון את התשובות שמגיעות. בהקשר של הבלוג – אני נשאלת ושואלת בעצמי- למה לי בלוג עכשיו? עדין לא יודעת, אבל גיליתי שלמדתי כבר די הרבה דברים מכתיבת הבלוג.

קרא עוד  
מיכל פולת – אויר להגשמה

מיכל פולת גרה בתאילנד, מתמונות ודברים שהיא משתפת ברשתות החברתיות נראה שהיא שעושה 'חיים משוגעים', אבל חברות שלה אומרות שהיא וורקוהולית וכל הזמן עובדת. מיכל אומרת על עצמה שהיא פשוט עושה את השליחות שלה וכנראה שזו הסיבה שהדברים זורמים, גם כשיש אתגרים.

קרא עוד  
פוסט אישי ופרידה מקצועית מעודד בושריאן

זהו פוסט אישי. המפגשים בין אנשים-עבודה-סיפור שמזמן הבלוג מציפים שאלות/אזורים נושקים ומענינים להמשך חקירה ולמידה. עודד בושריאן מסיים היום תקופה ארוכה של עבודה ועוד לא יודע 'לאן פניו'. שיחה אישית, בנקודת זמן רגישה, עם עובד מוערך. שיהיה לטובה

קרא עוד  
רחל ארליך – עצמאית בתוך מערכת

רחל ארליך הבטיחה לעצמה שהיא לעולם לא תהיה מורה, וכבר 23 שנה היא ממלאת תפקידים שונים ומגוונים במערכת החינוך. תחום העיסוק הנוכחי שלה הוא מחוננים והיא מתכללת מחוזית (מתברר שיש תפקיד רשמי שכזה) וגם כותבת בלוג בנושא. כמתכללת היא מתבוננת במציאות, מפזרת לחלקים ואז עוזרת בהרכבה מחודשת, לפעמים היא עושה זאת גם על לוח ההשראה

קרא עוד  
מתן רן – התהליך הוא מה שמשנה

מתן רן עוסק בחינוך מגיל צעיר אבל עם הזמן קיבל ביטחון לחשוב שהוא לא יודע כלום על חינוך, ודווקא מהמקום הזה להנחות וללמד. מתן עובד בימים אלה ביחד עם שותפים על הקמתו של בית ספר מיוחד ושונה - החממה. אין לו שולחן עבודה, אבל הוא משתדל לשבת בכל יום לעשות מדיטציה.

קרא עוד  
סאלי תדמור – מתישהו פתאום זה קורה!

הפעם זהו פוסט 'מאחר'. הפעם במקום סיפור מקצועי, מתארחת בבלוג סאלי תדמור אשר (בין שאר עיסוקיה) מלווה ומאמנת אנשים לסלול ולצעוד את דרכם המקצועית, לעשות את מה שרוצים לעשות. סאלי עוזרת הלכה למעשה ובזמן אמת, לעצב, להשפיע ולספר את הסיפור המקצועי 'שלנו'. הפוסט מציע 'משקפים' להסתכל על הדרך שלהם בעזרת הגישה היחודית שמציעה סאלי. זהו סוג של zoom out על הדרך שאנשים עושים כשהם סוללים את דרכם היחודית והמקצועית,

קרא עוד  
מירב דרייפוס – מרחיבה גבולות ותחומים

מירב דרייפוס היא רופאת שינים המנהלת מרפאת שיניים ובנוסף בעלת קליניקה לטיפולים אסתטיים. מבחינת מירב לא מדובר בעיסוקים שונים אלא בפנים שונות של אהבה ומחויבות עמוקה לאסתטיקה, הסיפור המקצועי שלה משדר תפיסה הוליסטית של התרחבות מקצועית והוספת חלקים לפאזל. היא מקפידה לדבר עם פציינטים, בתחילת טיפול, כשהם מחזיקים מראה בידם ומחכה לתחושת האושר שתגיע עם החיוך שלהם בסוף הטיפול.

קרא עוד  
חלי ברבר-אהרונוף – לחלום את השינוי בסבלנות

חלי ברבר-אהרונוף היא מעצבת פנים אשר למדה ופעלה כעשר שנים, במקביל לעבודתה במשרד עורכי דין על מנת לשנות את תחום עיסוקה ואת אופן העסקתה. זו לא הייתה הפעם הראשונה בה חלי שינתה תחום עיסוק. הפעם הראשונה הייתה לפני כ 15 שנה. חלי עובדת בסביבה עתירת טכנולוגיה אבל את הסקיצות ואת סיכומי הפגישות היא משרטטת וכותבת במחברת נייר.

קרא עוד  
מיה ויזל – האקרית חינוכית. דינמי עם זוויות רבות.

מיה ויזל היא ההאקרית החינוכית היחידה בעולם. מיה המציאה את השם המאחד מקצועית את שלל עיסוקיה. הסיפור המקצועי של מיה הוא 'תבנית נוף עשייתה' ויש בו הרבה גיוון ואמונה בכך שהעשיה היום תוביל להזדמנויות מעניינות בעתיד. על שולחן העבודה שלה יש כלי אמייל ישן עם סוקולנטים שהיא שתלה למרות שלעיתים היא חסרת סבלנות לצמיחה איטית.

קרא עוד  
שמאי אייזנמן – דברים ימשיכו להסתדר

שמאי אייזנמן בעל שני עסקים האחד בתחום התיירות והשני בנישה ייחודית של יעוץ ארגוני, 25 שנים היה שמאי איש הייטק 'רגיל' ואז עד לפני שנתיים הוא שינה כיון. לגמרי. הוא לא חושב שהוא 'התחיל הכל מהתחלה' אלא שהסיבות בגללן הוא רוצה לעבוד השתנו והוא התאים את עצמו. שמאי הוא בעלי והפוסט הזה הוא ניסיון לספר את הסיפור שלו במנותק ממני. בעבר היו לו על המדף בחדר העבודה דברים שקשורים לחברת ההייטק שעבד בהן, עכשיו יש לו דברים שהם 'שלו' - כובעים ומזכרות מטיולים שהוא מארגן.

קרא עוד