לחיות את החיים עכשיו. מחשבות על עבודה עם נירה צימלס

דור המילניום מחליפים מקום עבודה בממוצע כל שנתים וחצי, יהיו להם יותר מ 20 מעסיקים...התזזית הזו מעייפת אותי.// ויחד עם זאת המחשבה על השתקעות והתבססות במקום אחד מלחיצה/מכבה אותי. סיבה טובה להיפגש ולדבר עם נירה צימלס.

קרא עוד  
שנים של ג'אגלינג בין בית ועבודה מחפשים הגדרה חדשה...

שנים של ג'אגלינג בין העבודה לבית הסתיימו. חייבת להודות שאחד מהכדורים כבר לא ממש באויר, אבל לא יודעת איך להתמודד. יש כאן משהו מהותי. סוג של 'מי אני ומה אני'. זהו פוסט פתיחה לסבב ב' של הבלוג עובדים לטובה. הפעם סיפורי מקצוע של א.נשים שאוהבים לעבוד וילדיהם גדלו.

קרא עוד  
20 דברים שעשיתי בפעם הראשונה ב 2020

אני אוהבת שגרה, ובדרך כלל חוזרת על עצמי. בסוף 2019 מצאתי שיש לפחות 19 דברים שעשיתי באותה השנה בפעם הראשונה, השנה חיפשתי 20, וגם בדקתי 'מה מצבם' של הדברים שהחלו ב 2019 (ספוילר- רובם נשארו גם ב 2020).

קרא עוד  
הקול בראש- פוסט פרידה (בינתיים)

כשיצאתי לדרך עם הבלוג הצהרתי על פוסט אחת לשבוע במשך שנה, ואחרי שבעה חודשים התחלתי לזייף. למה? לא יודעת. חושבת שעוד אחזור. מסקרן באיזה אופן.

קרא עוד  
מיכל פולת- אפקטיבי (לפעמים) זה לתת להם לקרות

מיכל פולת מלווה אנשים בתהליכי ביטוי ושינוי ומלמדת קורסים של רוחניות פרקטית. הפעם היא מתארחת בבלוג בימים אלו של אחרי החגים, אחרי הסגר ובאמצע 'תקופת הקורונה' כדי לשתף בסיפור המקצועי שלה, וגם על אפקטיביות והגשמה בעולם החדש.

קרא עוד  
הילה הראל- מאמנת מנטאלית בדרך שלה

הילה הראל היא פסיכולוגית אשר עובדת כמאמנת מנטאלית של ספורטאים ומנהלים. הילה 'גדלה' מקצועית במוסדות ותיקים עם מסורת ונורמות ביעוץ ואימון אבל בחרה, אחרי שנים, להיות עצמאית ולהביא לידי ביטוי את הסגנון האוטנטי שלה. הילה ממליצה לכולם להשתדל להיות במקום שאותו הם אוהבים ולאהוב את מה שהם עושים.

קרא עוד  
נועה הייזלר רובין- מחפשת את השותפים לתכנון

נועה הייזלר רובין חוקרת ומרצה באקדמיה לאמנות ועיצוב- בצלאל בתחום של תכנון ערים. אחרי שעבדה שנה אחת בתחום היא הבינה שמדובר (לפחות עבורה) בנושא בעל השפעה וחשיבות חברתית-פוליטית אדירה ולכן היא חוקרת, כותבת ומלמדת את 'דור העתיד' לחפש את הקולות והשותפים הנעדרים מהתכנון העירוני.

קרא עוד  
על נעלי ספורט ועקבים – מחשבות ואיחולים לשנה החדשה

בשנה שעברה נעלתי בעיקר נעלי ספורט ונעלים שטוחות. מאחלת לעצמי לנעול בשנה הבאה נעלי עקב. מחשבות על השנה שהייתה ומחשבות לקראת השנה שתבוא. הימים האלה, ימי 'בין השמשות' של השנים מזמנים ומזמינים להתבונן בשנה שהייתה ולאחל לשנה שתבוא. משתדלת לזכור ש-'אחרי המעשים נמשכים הלבבות'.

קרא עוד  
יונת אדמוני – בהתלהבות ובאמונה

יונת אדמוני היא מוזיקאית אשר עבדה 26 שנה עם ילדים- בעשרות גנים ובבית ספר. היא עזבה בסוף שנה שעברה על מנת לפתוח מגמת מוזיקה על אזורית. יונת הולכת לעבודה עם אקורדיון. בבית בסלון יש לה פסנתר ואת אפי הבובה המלווה אותה ואת הילדים לאורך השנים.

קרא עוד  
דפנה מקובסקי – עיסוקים רבים והכל בסדר

דפנה מקובסקי היא מרפאה בעיסוק ובשנה האחרונה, אחרי 25 שנות עבודה מגוונות בתחום, היא מנהלת את מתי"א (מרכז תמיכה ישובי אזורי), המשרת 8 רשויות מקומיות . בנוסף על זה דפנה יוזמת ומנהלת בהתנדבות פרויקטים קהילתיים רבים. בחדר העבודה שלה יש עוד עמדת מחשב ושולחן ישיבות ואין סוף לוחות ואביזרים אחרים לארגון וסדר

קרא עוד  
מיכל מדמון – המשימה: לשנות מציאות ביחד

מיכל מדמון היא מורה למתמטיקה העושה כל מה שלדעתה יכול לשפר את העבודה של מורים בישראל, בימים אלו הרבה מזה מתקיים ברשת. ב 2018 נבחרה ע"י מגזין דה מרקר כאחת מ 100 המשפיעים בישראל. בסביבה שלה- על שולחן העבודה, בתיק או בדפדפן יש תמיד ספרים או מאמרים בנושאי הוראה ומורים.

קרא עוד  
חם ואני אוהבת את זה. באמת?

הַחַיִּים שֶׁלְּךָ דְּבַשׁ, .... לֹא! הִקְלַדְתִּי חֲזָרָה, הֵם מָרוֹר. אֲבָל צוּף אֲנִי מוֹרֵחַ עֲלֵיהֶם לְבַלְבֵּל אֶת עַצְמִי וְאֶת הַפַּרְפָּרִים (גיורא פישר, צירי חיים) נזכרתי בשיר הזה היום כשחשבתי איפה נח לי לגדול

קרא עוד